Maliyyə Nazirliyinin əməkdaşları "Ağacəkmə aksiyası"nda iştirak ediblər
Aprelin 12-də Naxçıvan Muxtar Respublikası Maliyyə Nazirliyinin əməkdaşları tərəfindən yaşıllaşdırma və ətraf mühitin mühafizəsi istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər çərçivəsində ağacəkmə aksiyası keçirilib.
Aksiya zamanı ərazidəki ağaclara qulluq göstərilib, onlara su verilib, budaqları budanıb, ağacların ətrafındakı torpaq bellənib və alaq otları təmizlənib. Eyni zamanda, ağacların köklərinin ətrafı yumşaldılaraq daha sağlam inkişaf etməsi üçün şərait yaradılıb. Həmçinin aksiya çərçivəsində əməkdaşlar tərəfindən 140 ədəd müxtəlif növ ağac tingləri əkilib.
Bu cür təşəbbüslər muxtar respublikada ekoloji tarazlığın qorunması, yaşıllıq sahələrinin artırılması və ictimaiyyət arasında ekoloji mədəniyyətin formalaşdırılması baxımından mühüm əhəmiyyət daşıyır.

Ministry of Finance Employees Participate in Tree Planting Campaign
On April 12, a tree planting action was held by the employees of the Ministry of Finance of the Autonomous Republic of Nakhchivan within the framework of the activities aimed at greening and protecting the environment.
During the campaign, the trees in the area were cared for, watered, branches pruned, the soil around the trees pinned and weeds cleaned. At the same time, the roots of the trees have been softened to make them grow healthier. 140 different types of trees were also planted by the employees as part of the campaign.
Such initiatives are important for maintaining ecological balance, enhancing green spaces and shaping ecological culture among the public in the autonomous republic.