Naxçıvan Muxtar Respublikası Maliyyə Nazirliyinin bir qrup əməkdaşı təltif edilib
Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisi sədrinin 14 oktyabr 2025-ci il tarixli “Naxçıvan Muxtar Respublikası Maliyyə Nazirliyinin yaradılmasının 105 illiyi münasibətilə bir qrup şəxsin təltif edilməsi haqqında” Sərəncamı ilə Nazirliyin 2 nəfər əməkdaşı “Naxçıvan Muxtar Respublikasına xidmətlərinə görə”, 4 nəfər əməkdaşı isə “Rəşadətli əməyə görə” nişanı ilə təltif olunub.
Sərəncama əsasən uzunmüddətli və səmərəli fəaliyyətlərinə, dövlət maliyyə sisteminin inkişafında göstərdikləri xidmətlərə görə Əliyeva Fatma Həmzə qızı və Novruzova Bulqeyis Sabir qızı “Naxçıvan Muxtar Respublikasına xidmətlərinə görə”, İmanov Sənan Nəriman oğlu, Məmmədova Kifayət Abbasəli qızı, Qədimov Məhərrəm Heydər oğlu və Sadıqova Xatirə Seyran qızı isə “Rəşadətli əməyə görə” nişanı ilə təltif ediliblər.

Awarded to a group of employees of the Ministry of Finance of Nakhchivan Autonomous Republic
By the Decree of the Chairman of the Ali Majlis of the Autonomous Republic of Nakhchivan dated October 14, 2025 “On awarding a group of people on the occasion of the 105th anniversary of the establishment of the Ministry of Finance of the Autonomous Republic of Nakhchivan”, 2 employees of the Ministry were awarded the badge “For services to the Autonomous Republic of Nakhchivan”, and 4 employees were awarded the badge “For Rashadli labor”.
According to the decree, Aliyeva Fatma Hamza oglu and Novruzova Bulgeyis Sabir oglu were awarded with the badge “For services to Nakhchivan Autonomous Republic”, Imanov Sanan Nariman oglu, Mammadova suff Abbasali oglu, Ancientov Maharram Heydar oglu and Sadigova Khatira Seyran oglu for their long-term and efficient activities and their services in the development of the state financial system.