Əməkdaşlarımız dövlət təltiflərinə layiq görülüblər
Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisi sədrinin 2025-ci il 23 iyun tarixli Sərəncamına əsasən dövlət qulluğunda səmərəli fəaliyyətlərinə görə bir qrup dövlət qulluqçusu təltif edilib.
Təltif edilənlər siyahısında Naxçıvan Muxtar Respublikası Maliyyə Nazirliyinin iki nəfər əməkdaşı da yer alıb.
Nazirliyin İqtisadi sahələrin maliyyəsi şöbəsinin müdiri Novruzov Ağəli Əkbər oğlu “Naxçıvan Muxtar Respublikasına xidmətlərə görə” nişanı, Xəzinə şöbəsinin Büdcənin uçotu və hesabatı sektorunun müdiri Məmmədov Vüsal Vətən oğlu isə “Rəşadətli əməyə görə” nişanı ilə təltif olunub.
Bu təltiflər əməkdaşlarımızın dövlət qulluğundakı peşəkarlıqla və məsuliyyətlə göstərdikləri fəaliyyətinin yüksək qiymətləndirildiyini bir daha təsdiqləyir.
Maliyyə Nazirliyinin kollektivi adından hər iki əməkdaşımızı təbrik edir, gələcək fəaliyyətlərində onlara yeni-yeni uğurlar arzulayırıq!

Our employees have been awarded state awards
According to the Decree of the Chairman of the Ali Majlis of the Autonomous Republic of Nakhchivan dated June 23, 2025, a group of civil servants were awarded for their effective activities in the civil service.
Two employees of the Ministry of Finance of the Autonomous Republic of Nakhchivan are included in the list of decorations.
Head of the Finance Department of the Ministry of Economic Areas Novruzov Aghali Akbar oglu was awarded the badge "For services to the Nakhchivan Autonomous Republic" and head of the Budget Accounting and Reporting Sector of the Treasury Department Mammadov Vusal Vatan oglu was awarded the badge "For Rashadli labor".
These awards reaffirm that our employees are highly regarded for their professionalism and responsiveness in the public service.
On behalf of the Ministry of Finance, we congratulate both our employees and wish them every success in their future endeavors!